IBS / Aktualności / Dofinansowanie z UE na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych - projekt ACTPHAST

Dofinansowanie z UE na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych - projekt ACTPHAST

Dofinansowanie z UE na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych - projekt ACTPHAST

Celem projektu ACTPHAST jest wsparcie przedsiębiorstw w zakresie prac badawczo-rozwojowych, prowadzących do opracowania nowych innowacyjnych  produktów oraz usprawnienia produktów już obecnych na rynku. 

W szczególności ACTPHAST wspiera rozwój technik optycznych i fotonicznych, dając przedsiębiorstwom dostęp do specjalistycznego sprzętu oraz najwyższej klasy ekspertów skupionych w 23 instytucjach naukowo-badawczych w całej Unii Europejskiej.

W ramach ACTPHAST wspierane są działania w zakresie:
 ‒ opracowania studiów wykonalności,
 ‒ opracowania nowych rozwiązań optycznych/fotonicznych do zastosowania w działalności przedsiębiorstw,
 ‒ przygotowywania demonstratorów technologii.

Dotychczas ze wsparcia skorzystało ponad sto firm związanych z przemysłem samochodowym, lotniczym, energetyką, multimediami, medycyną i innymi obszarami.

 

Prace badawczo-rozwojowe prowadzone przez naukowców w ramach projektu ACTPHAST są finansowane przez UE w 100% (w przypadku wsparcia firm małych i średnich) lub 50% (dla pozostałych firm).

 

Projekt ACTPHAST jest świetnym narzędziem pozwalającym na zwiększenie poziomu innowacyjności przedsiębiorstw poprzez podwyższenie ich kompetencji w zakresie technologii optycznych i fotonicznych oraz umożliwienie opracowania innowacyjnych produktów przystosowanych specjalnie do zastosowania w prowadzonej przez te przedsiębiorstwa działalności. Rok 2017 jest ostatnim, w którym prowadzony jest nabór firm do wzięcia udziału w projekcie ACTPHAST.

Zapraszamy do odwiedzenia strony projektu www.actphast.eu.