Siódma spółka typu spin-off na Politechnice Warszawskiej i ich własne układy scalone

W lutym br. dzięki inicjatywie zespołu pracowników i doktorantów laboratorium ADEC z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (WEiTI PW) oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana siódma już spółka typu spin-off pn. „ChipCraft Sp. z o.o.” z udziałem Uczelni.

Alfa School w Krakowskim Parku Technologicznym

Szkolenie dla naukowców i doktorantów zainteresowanych współpracą z inwestorami oraz budowaniem produktów w oparciu o swoje badania i pracę naukową.

Hightech Venture Days 2016

W dniach 18 - 19 października 2016, w Dreznie odbędzie się międzynarodowe spotkanie inwestorów i przemysłowców z europejskimi start-upami i przedsięwzięciami typu high-tech.
Start-upy mogą zgłaszać chęć udziału do 31 maja 2016. Spośród zgłoszonych firm zostanie wyłonione 40, które po szkoleniach weźmie udział w spotkaniu z inwestorami.

Studenci z Politechniki Warszawskiej budują podwodnego robota

Studenckie Koło Naukowe Robotyki Podwodnej z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej buduje podwodnego robota na zawody MATE 2016.

Rusza profesjonalny program inkubacji startupów w makroregionie Polski Północno Wschodniej!

Masz mniej niż 35 lat i pomysł na innowacyjny produkt lub usługę, ale potrzebujesz wsparcia?
Zgłoś się do projektu pn. „Platforma startowa dla nowych pomysłów - Hub of Talents”.

„Hub of Talents” (HoT) to wspólny projekt technoparków z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, którego liderem jest Białostocki Park Naukowo-Technologiczny (BPN-T). Projekt realizowany jest w ramach Poddziałania 1.1.1 PO Polska Wschodnia.

Otwarte innowacje jako sposób na rozwiązania dla gospodarki o obiegu zamkniętym – inteligentna energetyka

PGNiG S.A. - największa spółka w Polsce zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej, we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Izbą Gospodarczą Gazownictwa ogłaszają nabór w ramach otwartych innowacji na rozwiązania adekwatne do wyzwań technologicznych i środowiskowych dla PGNiG TERMIKA S.A.

Spinoff MaterialsCare na konferencji Printed Health: Wstęp do druku 3D w medycynie

Już 9 kwietnia w Krakowie odbędzie się największe wydarzenie, będące swoistym kompendium wiedzy o druku medycznym – Printed Health: wstęp do druku 3D w medycynie.

W czasie wydarzenia wystąpią lekarze, naukowcy oraz praktycy technologi, przybliżając możliwości druku. Przedstawione zostaną rozwiązania z zakresu stomatologii, chirurgii, ortopedii oraz zagadnienia umożliwiające poznanie zasad działania techniki, jakości, precyzji i użyteczności otrzymywanych wydruków.

Na konferencji obecny będzie MaterialsCare - spinoff Politechniki Warszawskiej.

YLIA Innovation Days w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

W tym roku po raz pierwszy dzięki inicjatywie firmy YLIA, współpracy Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej oraz Microsoft, zorganizowane zostaną Dni Innowacji.

Spółka celowa - firma zewnętrzna czy inaczej zorganizowana jednostka uczelni?

Przykład Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej, spółki celowej Politechniki Warszawskiej, wskazuje, że spółka w obszarze transferu technologii i bezpośredniego kontaktu z biznesem jest znacznie efektywniejsza niż centra transferu technologii działające bezpośrednio w strukturach uczelni.

Czwarta spółka typu spin-off na Politechnice Warszawskiej również z grafenem w tle

W listopadzie 2015 roku dzięki inicjatywie zespołu pracowników Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej (WIChiP PW) oraz Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej została powołana spółka z ograniczoną odpowiedzialnością pn. „nanoMAT sp. z o.o.”.