XVII Międzynarodowa Konferencja Technicznej Kontroli Zapór

W imieniu Komitetu Organizacyjnego XVII Międzynarodowej Konferencji Technicznej Kontroli Zapór pod hasłem Budowle Piętrzące – Eksploatacja i Monitoring mam zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa do wzięcia udziału w kolejnej edycji konferencji, która odbędzie się w dniach 19-22 września 2017 r.

Warsztaty Innowacji z PPL

Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) oraz Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) - przedsiębiorca zarządzający największym polskim portem lotniczym - Lotniskiem Chopina w Warszawie ogłaszają w ramach Warsztatów Innowacyjnych Pomysłów, będących elementem ekosystemu wsparcia innowacji w polskim przemyśle, nabór na propozycje rozwiązań dla zidentyfikowanych dla Lotniska Chopina wyzwań technologicznych, organizacyjnych i infrastrukturalnych.

Poddziałanie 2.3.1; 2.3.2; 2.3.4 POIR - zaproszenie na spotkania informacyjne

Informujemy, że do 20 stycznia 2017 roku w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) trwa nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Poddziałania 2.3.4 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (PO IR) „Ochrona własności przemysłowej”.

Status spółki spin-off utworzonej przy współudziale spółki celowej uczelni w świetle przepisów o definicji MŚP w kontekście ubiegania się o pomoc publiczną

Ekspertyza została sporządzona na zlecenie Instytutu Badań Stosowanych Politechniki Warszawskiej. Jej przedmiotem jest określenie statusu spółki spin-off utworzonej przy współudziale spółki celowej uczelni w świetle przepisów dotyczących definicji MŚP w kontekście ubiegania się o pomoc publiczną.

alfa SCHOOL na Politechnice Warszawskiej w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii

Już 16-17 listopada w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu alfa SCHOOL, czyli bezpłatne warsztaty dla naukowców chcących komercjalizować swoje projekty przeprowadzane przez praktyków biznesowych. W ramach spotkania możliwy jest również speed dating z potencjalnym inwestorem.

PGNiG i ARP ogłaszają nabór na III edycję Warsztatu Innowacyjnych Pomysłów

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Izbą Gospodarczą Gazownictwa poszukują rozwiązań odpowiadających potrzebom technologicznym i biznesowym stojącym przed Polską Spółką Gazownictwa Sp. z o.o. (PSG).

Wielki Zderzacz Pomysłów - nowy program akceleracyjny w branży bio-tech-med

Wielki Zderzacz Pomysłów to 3-miesięczny bezpłatny program akceleracyjny, zaadresowany zarówno do naukowców posiadających pomysł na innowacyjne projekty technologiczne o potencjalne komercjalizacyjnym, jak i przedsiębiorców zamierzających świadczyć usługi lub produkty innowacyjne.

Misja gospodarcza GITEX do Dubaju

Emirates & Europe Business Development Cluster oraz Centrum Obsługi Inwestycji zaprasza do udziału w 36 edycji targów technologicznych GITEX Technology Week, które są jedną z największych imprez tego rodzaju na świecie. Odbędzie się ona w dniach 15 - 21 października 2016 w Dubai World Trade Centre.

Pierwszy spin-off na Wydziale Chemicznym PW

W styczniu br. z inicjatywy pracowników Wydziału Chemicznego PW oraz Instytutu Badań Stosowanych PW powołano spin-off o nazwie „FIT Sp. z o.o.”. Nowo powstała spółka zajmie się wdrażaniem i rozwojem technologii słabokoordynujących jonów.

III edycja konkursu na innowacyjne rozwiązanie techniczne w dziedzinie obronności „Innowacje dla Sił Zbrojnych RP”

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że uruchomiona została III edycja Konkursu „Innowacje dla Sił Zbrojnych RP” organizowanego przez Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych pod patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej Pana Antoniego Macierewicza. Komitetowi Honorowemu przedsięwzięcia przewodniczy Sekretarz Stanu Pan Bartosz Kownacki.